Наші досягнення

Миколаївський Регіональний Центр Підтримки Бізнесу – незалежна організація, що успішно працює у галузі підтримки підприємництва, інвестицій та регіонального економічного розвитку, починаючи з 1998 року. За роки свого існування організація напрацювала значний досвід в області підтримки підприємництва та налагодила співпрацю не лише з структурами, що займаються розвитком малого та середнього бізнесу в місті Миколаєві та області, а й в інших містах України та за її межами. Миколаївський Регіональний Центр Підтримки Бізнесу є членом Ради Української Асоціації Центрів Підтримки Бізнесу, Української асоціації менеджмент-консультантів, співзасновником Всеукраїнської Ради розвитку бізнесу. Разом з тим, представники центру є членами Експертно-громадської ради при виконавчому комітеті Миколаївської міської ради та координаційної ради з питань підтримки підприємництва.

Миколаївський Регіональний Центр Підтримки Бізнесу знаходиться в центрі міста Миколаєва, що є доволі символічним, адже організація є центром ділових подій, зустрічей підприємців та економічного життя міста.

Партнерами МРЦПБ наразі є доволі значна кількість організацій, навчальних закладів, які працюють в напрямку розвитку та підтримки підприємництва в Україні. За роки свого існування Миколаївський Регіональний Центр Підтримки Бізнесу брав уасть у не одному десятку проектів та програм, спрямованих на розвиток підприємництва. До числа найбільш масштабних можна віднести:

1. Участь у реалізації проекту «NEWBIZNET». Проект з розвитку підприємництва, створення мережі агенцій з розвитку малого бізнесу. Центр був офіційним представником в Миколаївській області консалтингової компанії Development Alternatives, Inc (DAI) – партнера проекту (1998-1999 роки, донор – USIAD ). Участь у проекті «Розвиток ринку бізнес-послуг в Україні» (1999-2000 роки, донор – проект БІЗПРО (USAID).

2. Участь в проекті «Tacis Project SM EUK 9701» та «SMEUK 9701 EXT» (Support to the development of the SME sector in Ukraine). Проекти з розвитку МСП в Україні (2000-2001роки, донор – програма ТАСІС (ЄС)). Регіональний партнер в Миколаївській області.

3. Участь у реалізації проекту «Українські підприємства: шлях до успіху». Проект з реструктуризації низки підприємств та розповсюдження досвіду реструктуризації (2000 рік, донор – USAID, партнер – міжнародна консалтингова група KPMG/Barents Group).

4. Центр був базовою організацією в Україні проекту «CrossBo – PAN-EUROPEAN BUSINESS CO-OPERATION SCHEMES IN THE FRAMEWORK OF ENLARGEMENT»(Європейське транскордонне співробітництво в Україні). Проект з транскордонного співробітництва України та ЄС, що реалізовувався з метою налагодження ділових зв’язків між підприємствами країн ЄС, країн партнерів та України у визначених кластерах(2005 рік, донор – програма TACIS (ЄС), партнери – Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу та Stiftelsen Europa Institutet Sweden (Швеція).

Миколаївський Регіональний Центр Підтримки Бізнесу також має значний досвід в розробці програм, інновацій та моделей розвитку та підтримки підприємництва. Так, організація розробила обласну програму «Власний бізнес – шлях до успіху». Програма з підготовки підприємців та керівників малих підприємств. В рамках програми був розроблений курс «Сільгоспвиробникам – нові знання» з навчання сільських підприємців та фермерів (2004-2006 роки, власна розробка, донор – Миколаївська обласна державна адміністрація).

В 2008 році було розроблено концепцію Миколаївського індустріально-технологічного парку.

До одних з найбільших праць центру можна віднести програму «Молодіжне підприємництво». Дана програма була розроблена з метою стимулювання молоді до започаткування власної страви, само зайнятості (2000 р., власна розробка, донор – Миколаївська міська рада) та Регіональну програму розвитку маркетингу. Програма сприяла розширенню експортного потенціалу області (1999 рік, власна розробка, партнер – Миколаївська обласна державна адміністрація).

Серед програм, розроблених центром ключове місце посідає міська освітня програма «Вчимося бізнесу» (2003-2014 роки, ініціатор, розробник та виконавець програми, прийнята як частина міських програм розвитку малого підприємництва, що затверджуються Міською радою раз на два роки, донор – Миколаївська міська рада) та програма «Миколаїв – місто вільного підприємництва». Програма зі спрощення регуляторних процедур ведення підприємницької діяльності в місті (2003 рік, власна розробка, затверджена рішенням Миколаївської міської ради 14.07.2003 року No13/13).

Починаючи з 2014 року МРЦПБ започаткував та координує Регіональну Платформу Підтримки Бізнесу, створену з метою підтримки громадсько значимих проектів та ініціатив підприємців, створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності, сприяння професійній мобільності та підтримки професійних кадрів, до якої входять:

1. Миколаївський Регіональний Центр Підтримки Бізнесу.

2. Регіональний фонд підтримки підприємництва в Миколаївській області.

3. Фонд розвитку міста Миколаєва.

4. Союз підприємців Миколаївщини.

5. Ліга ділових жінок МФ «Новий вибір».

6. Асоціація Підприємців-роботодавців Платформа відкрита для інших громадських організацій та об’єднань.

Online заявка

Записывайтесь к нам на тренинг