European Maritime Day 2021 в Миколаєві

Європейський морський день («European Maritime Day») – важлива подія для країн, адже це можливість представити на просторах Європи свій морський потенціал. В Україні в 2021 році заплановано три заходи в рамках Європейського морського дня, два з яких проходитимуть в Миколаєві за підтримки Team Europe Mykolaiv та Представництва ЄС в Україні. Головною метою проведення заходів є інформування органів влади та місцевого самоврядування, громадськості, медіа про пріоритетні напрями політики та співробітництва з ЄС.

Наприкінці травня в Миколаєві відбувся перший захід в рамках EMD – Круглий стіл «Спільне стійке майбутнє: економіка морського кластеру України», у рамках якого розглянули наступні питання:
1. Міжнародна співпраця з метою взаємовигідного партнерства та розвитку морської галузі.
2. Роль Морського кластеру України у функціонуванні та розвитку морської галузі загалом.
3. EU Blue Economy Report 2021: впровадження інновацій в морській галузі
4. НАВИЧКИ та ОСВІТА: кращі практики освітньої та промислової політики ЄС. Ефективні практики підвищення якості підготовки молодих кадрів для забезпечення нормального функціонування галузі.
5. Стратегія розбудови морської галузі в Україні.

У події взяли участь представники суднобудівних та науково-дослідних підприємств, закладів освіти, бізнес-структур, що займаються залученням інвестицій й проведенням виставок, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, концерну «Укроборонпром» та органів місцевого самоврядування.

Зі вступним словом виступив Артем Ващиленко, – експерт Team Europe Mykolaiv, голова Наглядової ради Морського кластеру України, голова Української Асоціації Центрів Підтримки Бізнесу, який привітав учасників від імені організаторів заходу та проінформував про основні завдання та пріоритетні напрямки обговорення.
Пріоритети розвитку блакитної економіки ЄС розкрив менеджер проєкту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні» Денис Черніков.
У засіданні також взяли участь представники наукової та підприємницької спільноти Європейського Союзу. Прозвітував щодо Блакитної економіки ЄС за 2021 рік (впровадження інновацій у морську галузь) генеральний директор GREEK CHALLENGE CEO пан Сотіріс А. Бузей.
Пані Марія Лекаку, декан судноплавства Егейського університету, розповіла про нові реалії морського співтовариства Європи, виклики та пріоритети.
Про практичні кроки взаємодії учасників Морського кластера та перспектив подальшого розвитку суднобудівної та морегосподарської галузей України проінформували Олена Жукова, виконавчий директор Морського Кластеру України.
Про Integration 4.0. та кластерну співпрацю детально розповів Олександр Юрчак, – генеральний директор Асоціації «підприємств промислової автоматизації України” (АППАУ), координатор національного руху 4.0.
Питання розвитку цифрової інфраструктури промислових підприємств під час своєї доповіді підняв Ігор Лисицький, начальник Управління розвитку цифрової інфраструктури на підприємствах Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.
Про кращі практики освітньої та промислової політики ЄС проінформував Юрій Жуков д.т.н., професор, завідувач кафедри Морського приладобудування НУК ім. адм. Макарова, директор інституту Новітньої корабельної інженерії (НКІ) Голова НР ТОВ «Сі-Джоб Миколаїв».
Про основні Програми ЄС з розвитку цифрової економіки регіону розповів Володимир Євсєєв, експерт Team Europe Mykolaiv, директор “RInno-Hub”.
Щодо важливості процесу інтеграції України в Європейську систему безпеки економічного простору Чорного моря доповіла Оксана Врубльовська, директор НВК “Клівер”, член Наглядової Ради МКУ.
Відносно перспективи та інструменти кооперації українського суднобудування зі світовою суднобудівний спільнотою розповіла Ольга Зєркалова, керівник департаменту стратегічного розвитку ПП РІА “МедіаКомпас”.
Детальніше із виступами учасників Круглого столу можна ознайомиттися за посиланнями: Секція І https://cutt.ly/LneyKlf; Секція ІІ https://cutt.ly/7naQzdi

Результати обговорення будуть враховані в рамках формування пріоритетів та визначення напрямків співпраці Морського кластеру України, детальніше про діяльність якого можна ознайомитись на сайті https://maritimeukraine.com/about/

Захід організовано командою Team Europe Mykolaiv за підтримки Представництва ЄС в рамках щорічного засідання європейської морської спільноти European Maritime Day (EMD), започаткованого спільно Європейською радою, Європейським парламентом та Європейською комісією у 2008 році для обміну, обговорення та підготовки спільних дій.