3 вересня відбулась онлайн-конференція “Ведення бізнесу в умовах COVID-19”

3 вересня відбулась щомісячна онлайн-конференція «Ведення бізнесу в умовах COVID-19» в рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Gmb.

З вітальним словом виступив Артем Ващиленко, голова Наглядової ради Мережі Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу:

  • Ми з вами працюємо для того, щоб допомогти підприємцям, керівникам бізнесів півдня України з меншими втратами подолати виклики пандемії, більш ефективно використати час та тимчасові обмеження, що були викликані цими обмеженнями та повноцінно скористатися інструментами для розвитку, виходу з кризового стану, які нам надаються нашими міжнародними партнерами, – зазначив він.

«Кооперація та партнерство – це ті два кити на яких тримається все життя»,  – підкреслила Олександра Фадеєєва, директорка Установи «Агенція регіонального розвитку «Офіс Євроінтеграції» Херсонської області» https://youtu.be/V9F0QHSD9a0?t=333

Для розвитку бізнесу важливе партнерство, зокрема із Центром зайнятості, ВНЗ та інші.  Наразі діють різні програми менторської підтримки, дві з них, зокрема, направлені на розвиток жіночого лідерства, – нагадала пані Олександра.

 

«Сьогодні ситуація, яка склалася мені нагадує таку алегорію зі старими джунглями, коли вже високі старі дерева заполонили світло, а у маленьких дерев не має навіть шансу розвиватись. Тому для мене пандемія наче велика пожежа, яка водночас винищує все та дає змогу розвиватися на цьому місці новому. Сьогодні з’явилося безліч можливостей поряд зі складнощами. Завжди вважалося, що головна задача влади не заважити бізнесу. Але сьогодні є якісь позитивні сигнали, які дають надію, що влада буде не тільки не заважати, але й допомагати. – Віталій Бєлобров, голова ГО «Бізнес-асоціація «МИ-Херсонці», детальніше https://youtu.be/V9F0QHSD9a0?t=932

«Які б не були кроки від партнерів, головні – від нас, підприємців, бо ми взяли на себе зобов’язання робити бізнес, в Україні, в своїх регіонах. Тому на сьогодні ми зробили такі висновки з пандемії, всієї ситуації, яка склалася:

По-перше: це завжди мати резерв на будь який випадок, щоб як мінімум 6 місяців ти міг вкладати в операційні витрати і просто вижити.

По-друге: мати диверсифіковані напрямки ведення бізнесу», – підкреслив Віталій Бєлобров.

Про заходи зі збереження існуючих робочих місць та соціальну підтримку працівників в період дії карантинних обмежень проінформував Євгеній Єрашов, директор Херсонського обласного центру зайнятості.

Про заходи та програми підтримки розвитку підприємництва на території м. Херсон повідомила Юлія Кривчик, директорка Департаменту розвитку економіки Херсонської обласної державної адміністрації.

Про Програму Горизонт-Европа, зокрема, можливості на 2021-2027 роки проінфрмував Олег Рубель, керівник Національного Контактного пункту з розвитку МСП-програми Горизонт-2020 в Одесі, професор, доктор економічних наук Інституту проблем ринку та екон.-екологічних досліджень НАН України в Одесі

Презентація конкурсу інноваційних креативних пропозицій «Креативний туризм та інноваційні продукти на основі спадщини» в рамках проект «Туризм. Спадщина. Креативність» за підтримки транскордонної операційної програми «Басейн Чорного моря» провів Михайло Золотухін, керівник Фонду розвитку міста Миколаєва.

Про наявні сервіси та програми підтримки МСБ в Україні проінформувала Ольга Раку, керівниця проєкту COVID-19 Бізнес-клініки, заступниця директора ЦІПБ м. Миколаїв.

«Користуйтеся можливостями для розвитку вашого бізнесу, які стали реальними завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу та уряду Німеччини і реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» – наголосила  Ольга Раку.

 

Переглянути запис онлайн конференції пожете за посилання https://youtu.be/V9F0QHSD9a0